Váš košík
 

Správny výber tehotenského oblečenia

Zhruba do 3. mesiaca tehotenstva väčšina budúcich mamičiek nepotrebuje špeciálnu tehotenskú módu. Ale keďže už čítate tento článok, je veľmi pravdepodobné, že Vaše oblečenie Vás už v niektorých partiách začalo tlačiť a necítite sa celkom pohodlne. Rozopnuté nohavice, či nadstavená gumka už pre Vás nie je to pravé orechové? Tak je práve najvyšší čas doplniť Váš šatník.

Základné pravidlá pre správny výber:

  • pohodlnosť - oblečenie nesmie tlačiť či obmedzovať a brániť v pohybe.
  • materiálové zloženie oblečenia: najlepšie sú tkaniny s prídavkom elastanu, príjemné na dotyk, jemné, pružné a nekrčivé.
  • strih - by mal umožniť meniť veľkosť podľa vašich potrieb a tým zaistiť stále rovnakú pohodlnosť oblečenia
  • farba - farebnosť voľte podľa toho čo už máte v šatníku, aby ste jednotlivé kusy tehotenského oblečenia mohli vhodne kombinovať, aby ste nemali pocit, že chodíte oblečená stále v tom istom. Naučte sa oblečenie vrstviť, dodá vám to pestrosť do obmedzeného tehotenského šatníka.
  • využiteľnosť po pôrode - kvalitné tehotenské oblečenie môžete s malými zmenami, alebo bez zmien nosiť aj po pôrode, kedy pravdepodobne nebudete môcť nosiť hneď všetko pôvodné oblečenie

Nezabúdajte, že aj počas tehotenstva môžete byť krásna a príťažlivá, zároveň sa môžete cítiť pohodlne a zabezpečiť tak pre svoju rastúcu "bublinku" bezpečné prostredie.


Správne tehotenské nohavice

Základom tehotenského šatníka budúcej mamičky sú tehotenské nohavice. Ideálne tehotenské nohavice majú bezšvový vysokoelastický panel s reguláciou pomocou posuvnej - gombíkovej gumičky v páse ktorá umožňuje nosiť nohavice od 3.-9 mesiaca, ale aj pár mesiacov po pôrode, pokým sa bruško nevráti do pôvodného stavu. Bavlnený elastický panel možno nosiť pod bruškom alebo cez bruško, podľa potreby. Zvyčajná veľkosť tehotenských nohavíc je rovnaká, alebo o číslo väčšia ako pôvodná konfekčná veľkosť. Z vlasnej skúsenosti však viem, že to tak vždy neplatí, pretože každý výrobca používa iné veľkostné označenie. Riaďte sa preto veľkostnou tabuľkou, ktorá je v našom e-shope vždy pri popise tovaru. Ak ani tak nemáte istotu, opýtajte sa nás - radi Vám pomôžeme.

 
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok